All Products
-
Ceramic Ball Bearings
-
608 Ceramic Bearings
-
Hybrid Ceramic Bearings
-
Silicon Carbide Bearing
-
Ceramic Sliding Bearing
-
Ceramic Roller Bearings
-
Ceramic Thrust Bearing
-
Advanced Structural Ceramics
-
Silicon Nitride Ball
-
Silicon Carbide Ball
-
Zirconia Ceramic Ball
-
Silicon Carbide Ball Bearings
-
Silicon Nitride Ball Bearing
-
Zirconia Ceramic Bearing
-
Mechanical Sealing
-
RobertaTheir ceramic bearings are of high precision, good quality and inexpensive. We do have cooperation for many years. -
Olga WeinbergThis company is our reliable and professional supplier of ceramic bearings for many years, their ceramic bearings, which are used in our pump are good in quaility.
Contact Person :
Cooper wang
Phone Number :
86 15801087509
Keywords [ ceramic ball bearings ] match 480 Products.
Thrust Zirconia Ceramic Bearing 51111 Fitted With PTFE Cage
| Name: | Zirconia Thrust Bearing 51111 |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls+PTFE Cage |
| Structure: | Ceramic Single Direction Thrust Ball Bearing |
Miniature Electric Full Ceramic Gear Pump for High Precision Liquid Transport
| Category: | Ceramic Pump |
|---|---|
| Name: | Full Ceramic Gear Pump |
| Material: | Ceramic, Stainless Steel+ZTA |
Thrust Zirconia Ceramic Bearing 51104 P6 ABEC3 Precision
| Name: | ZirconiaThrust Bearing 51104 |
|---|---|
| Material: | Zirconia Races/Balls+Peek Cage |
| Size: | Ø20ר35×110mm |
Samples 608 Ceramic Bearings with 7mm Width and High Temperature Insostatic Pressing
| Material: | Zirconia, Silicon Nitride, Silicon Carbide |
|---|---|
| Inner Diameter: | 8mm |
| Advantage: | Suitable Price With Superior Quality |
G20-G40 Zirconia Grinding Beads Zirconium Oxide Grinding Balls
| Name: | Customized Ceramic Valve Ball |
|---|---|
| Material: | Zirconia |
| Size: | Ø20-Ø50mm |
Medical Equipment Parts Advanced Ceramic Structures With High Corrosion Resistance
| Category: | Advanced Structural Ceramics |
|---|---|
| Application: | Semiconductor Manufacturing, Machine Components, Medical Equipments |
| Feature: | Corrosion-resistance, Low Friction, Wear-resistance, Hardness, Longer Life |
Zro2 Ceramics Fulcrum , Zirconia Clamping Plate Customization
| Name: | ZrO2 Ceramics Fulcrum, Zirconia Ceramics Clamping Plate |
|---|---|
| Category: | Advanced Structural Ceramics |
| Material: | Zirconia (ZrO2) |
Roller Skating 608 Ceramic Bearings With Color Rubber Seal No Lubrication Peek Cage
| Ring Material: | Zirconia |
|---|---|
| Ball Material: | Zirconia,Silicon Nitride |
| Cage: | PEEK,Nylon |
P0 Nylon Cage 608 Ceramic Bearings For Skate
| Ring Material: | Zirconia |
|---|---|
| Ball Material: | Zirconia,Silicon Nitride |
| Cage: | PEEK,Nylon |
P6 608ce 8x22x7 Ceramic Bearings Fda Approved
| Ring Material: | Zirconia |
|---|---|
| Ball Material: | Zirconia,Silicon Nitride |
| Cage: | PEEK,Nylon |

