All Products
-
Ceramic Ball Bearings
-
608 Ceramic Bearings
-
Hybrid Ceramic Bearings
-
Silicon Carbide Bearing
-
Ceramic Sliding Bearing
-
Ceramic Roller Bearings
-
Ceramic Thrust Bearing
-
Advanced Structural Ceramics
-
Silicon Nitride Ball
-
Silicon Carbide Ball
-
Zirconia Ceramic Ball
-
Silicon Carbide Ball Bearings
-
Silicon Nitride Ball Bearing
-
Zirconia Ceramic Bearing
-
Mechanical Sealing
-
RobertaTheir ceramic bearings are of high precision, good quality and inexpensive. We do have cooperation for many years. -
Olga WeinbergThis company is our reliable and professional supplier of ceramic bearings for many years, their ceramic bearings, which are used in our pump are good in quaility.
Contact Person :
Cooper wang
Phone Number :
86 15801087509
Keywords [ ceramic ball bearings ] match 484 Products.
6900 6901 6902 Zirconia Ceramic Bearing ZrO2 ABEC3
| Name: | 6902Ce |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Size: | Ø15ר28×7mm |
Si3N4 Zirconia ceramic bearings suppliers Non Standard 608
| Name: | Special Zirconia Ceramic Bearing 608 |
|---|---|
| Model: | Non-standard 608 |
| Material: | Special Zirconia Races+Si3N4 Balls+Peek Cage |
Zirconium Oxide 608 Ceramic Bearings ABEC3 For Household Air Conditioning Units
| Name: | ZrO2 Bearing 608 Ce |
|---|---|
| Size: | 608: 8×22×7mm |
| Material: | ZrO2 Races And Balls+Peek Cage+ Seals |
6805 2rs Zr02 Ceramic Bearing Caged P6 ABEC 3
| Name: | Zirconia Bearing 6805CE |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Size: | Ø25ר37×7mm |
608 Zirconia Ceramic Bearing Lifespan Long 8x22x7mm
| Name: | ZrO2 Ceramic Bearing 608-2TS |
|---|---|
| Size: | 608: 8×22×7mm |
| Material: | ZrO2 Races And Balls+Peek Cage+ Seals |
623ce Miniature Ceramic Rolling Zro2 Bearing For Special Working Conditions
| Size: | 3 X 10 X 4 |
|---|---|
| Ball: | 1.588 |
| Cage: | Nylon/Peek |
Silicon Carbide SSIC ZrO2 Si3N4 Ceramic Bearing Shaft Customization
| Name: | Customized Ceramic Sliding Sleeve Bearing |
|---|---|
| Category: | Ceramic Sliding Bearing |
| Material: | Pressureless Sintered Silicon Carbide/Zirconia |
Custom Silicon Carbide Sliding Bearing 2800 HV5 Hardness
| Name: | Customized Ceramic Sliding Sleeve Bearing |
|---|---|
| Category: | Ceramic Sliding Bearing |
| Material: | Pressureless Sintered Silicon Carbide/Zirconia |
Advanced Structural Ceramics Customized Silicon Carbide Shaft For High Temperature
| Name: | Ceramic Shaft |
|---|---|
| Material: | Ceramic SSIC |
| Category: | Advanced Structural Ceramic |
Customized Machining Pool Pump Shaft Alumina Al2o3 Ceramic For Impeller Rod
| Name: | Ceramic Shaft |
|---|---|
| Category: | Advanced Structural Ceramic |
| Material: | Ceramic SSIC Si3N4 Al2O3 |

