All Products
-
Ceramic Ball Bearings
-
608 Ceramic Bearings
-
Hybrid Ceramic Bearings
-
Silicon Carbide Bearing
-
Ceramic Sliding Bearing
-
Ceramic Roller Bearings
-
Ceramic Thrust Bearing
-
Advanced Structural Ceramics
-
Silicon Nitride Ball
-
Silicon Carbide Ball
-
Zirconia Ceramic Ball
-
Silicon Carbide Ball Bearings
-
Silicon Nitride Ball Bearing
-
Zirconia Ceramic Bearing
-
Mechanical Sealing
-
RobertaTheir ceramic bearings are of high precision, good quality and inexpensive. We do have cooperation for many years. -
Olga WeinbergThis company is our reliable and professional supplier of ceramic bearings for many years, their ceramic bearings, which are used in our pump are good in quaility.
Contact Person :
Cooper wang
Phone Number :
86 15801087509
Keywords [ ceramic ball bearings ] match 480 Products.
61903-2rs 6903 Ceramic Bearing ABEC 3 Si3N4 Races Balls Cage P6
| Name: | 6903Ce Bearing |
|---|---|
| Material: | Si3N4 Races And Balls+ Cage |
| Structure: | Deep Groove Bearing With Extra Thin Type |
Ceramic Zirconium Oxide Bearings 1210 50x90x20mm
| Name: | Ceramic Bearing 1210CE |
|---|---|
| Category: | Ceramic Double-row Self-aligning Bearing |
| Material: | Zirconia Races And Balls +PFA Cage |
6903-2rs 6900 6904 6905 Zirconia Ceramic Bearing 17x30x7mm
| Name: | 6903 All-ZrO2 Ceramic Bearing |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Form Size: | Ø17ר30×7mm |
608 Ceramic Bearings High Speed For Electric Vehicles
| Material: | Zirconia, Ceramic, Hybrid |
|---|---|
| Cage: | PEEK, PTFE, Nylon |
| Percision: | P6/ABEC3 To P4/ABEC7 |
Popular 608ce Miniature Ceramic Bearing Zirconia For Skate Board
| Size: | 8 X 22 X 7 |
|---|---|
| Cage: | Nylon/Peek/PTFE |
| Precision Grade: | P6/ABEC3 To P4/ABEC7 |
SSiC 608Ce Ceramic Bearings High Speed For Roller Skating
| Material: | SSIC, Zirconia, Ceramic, Hybrid |
|---|---|
| Cage: | PEEK, PTFE, Nylon |
| Percision: | P6/ABEC3 To P4/ABEC7 |
6900 6901 6902 Zirconia Ceramic Bearing ZrO2 ABEC3
| Name: | 6902Ce |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Size: | Ø15ר28×7mm |
Si3N4 Zirconia ceramic bearings suppliers Non Standard 608
| Name: | Special Zirconia Ceramic Bearing 608 |
|---|---|
| Model: | Non-standard 608 |
| Material: | Special Zirconia Races+Si3N4 Balls+Peek Cage |
Zirconium Oxide 608 Ceramic Bearings ABEC3 For Household Air Conditioning Units
| Name: | ZrO2 Bearing 608 Ce |
|---|---|
| Size: | 608: 8×22×7mm |
| Material: | ZrO2 Races And Balls+Peek Cage+ Seals |
6805 2rs Zr02 Ceramic Bearing Caged P6 ABEC 3
| Name: | Zirconia Bearing 6805CE |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Size: | Ø25ר37×7mm |

