All Products
-
Ceramic Ball Bearings
-
608 Ceramic Bearings
-
Hybrid Ceramic Bearings
-
Silicon Carbide Bearing
-
Ceramic Sliding Bearing
-
Ceramic Roller Bearings
-
Ceramic Thrust Bearing
-
Advanced Structural Ceramics
-
Silicon Nitride Ball
-
Silicon Carbide Ball
-
Zirconia Ceramic Ball
-
Silicon Carbide Ball Bearings
-
Silicon Nitride Ball Bearing
-
Zirconia Ceramic Bearing
-
Mechanical Sealing
-
RobertaTheir ceramic bearings are of high precision, good quality and inexpensive. We do have cooperation for many years. -
Olga WeinbergThis company is our reliable and professional supplier of ceramic bearings for many years, their ceramic bearings, which are used in our pump are good in quaility.
Contact Person :
Cooper wang
Phone Number :
86 15801087509
Keywords [ ceramic ball bearings ] match 474 Products.
High Precision Zirconia Ceramic Balls For Plants Water Treatment 2.381mm
| Name: | Hip-ZrO2 Bearing Ball |
|---|---|
| Material: | HIP-ZrO2 (Hot Isostatic Pressure Sintered Zirconia) |
| Precision Grade: | G5/G10 |
6002 6003 6005 6004 Silicon Carbide Ball Bearings 20x42x12mm
| Name: | 6004 Ceramic Bearing |
|---|---|
| Category: | Silicon Carbide Ceramic Bearing |
| Material: | Silicon Carbide Races And Balls + PEEK Cage |
Bearing Si3n4 Silicon Nitride Ceramic Ball Control Valve 25mm
| Name: | Ceramic Valve Ball |
|---|---|
| Material: | Pressureless Sintered Silicon Carbide |
| Size: | Ø25mm |
6082s 608z 608rs Full Ceramic Skate Bearings Roller High Precision
| Name: | 608rs Ceramic Bearings |
|---|---|
| Race Material: | Silicon Nitride Or Zirconia |
| Ball Material: | 7pcs 3.969mm Balls Of Silicon Nitride Or Zirconia |
Ceramic Si3n4 Ceramic Ball 1mm 3.969mm 5mm
| Name: | Ø3.969mm HIP-Si3N4 Ball |
|---|---|
| Material: | Hot Isostatic Pressure Sintered Silicon Nitride |
| Grade: | G5 |
6802 Silicon Nitride Ball Bearing 15x24x5mm ABEC 3
| Name: | 6802 All-Si3N4 Bearing |
|---|---|
| Material: | HIP Silicon Nitride Races And Balls+ Cage |
| Precision: | P6/ABEC3 |
115ce Zro2 Ceramic Roller Bearings Miniature ABEC3
| Material: | Zirconia, ZrO2 |
|---|---|
| Ball: | 1.588 |
| Cage: | Nylon/Peek |
Zirconia Ceramic Linear Bearing Customized For Food Packaging Machine
| Material: | Zirconia |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Advantage: | Minimal Friction, Long Life, Low Noise |
Zirconia Zro2 Ball Bearing 6000 6001 6004 10mmx26mmx8mm
| Name: | All ZrO2 Bearings 6000 |
|---|---|
| Material: | Zirconia Races/Balls+Peek Cage |
| Precision: | P6/ABEC3 To P4/ABEC7 |
ZrO2 Zirconium Oxide Ball Bearings 6001-2TS 12mm
| Name: | All ZrO2 Bearing 6001 |
|---|---|
| Category: | Zirconia Ceramic Bearing |
| Structure: | Deep Groove Bearing |

