All Products
-
Ceramic Ball Bearings
-
608 Ceramic Bearings
-
Hybrid Ceramic Bearings
-
Silicon Carbide Bearing
-
Ceramic Sliding Bearing
-
Ceramic Roller Bearings
-
Ceramic Thrust Bearing
-
Advanced Structural Ceramics
-
Silicon Nitride Ball
-
Silicon Carbide Ball
-
Zirconia Ceramic Ball
-
Silicon Carbide Ball Bearings
-
Silicon Nitride Ball Bearing
-
Zirconia Ceramic Bearing
-
Mechanical Sealing
-
RobertaTheir ceramic bearings are of high precision, good quality and inexpensive. We do have cooperation for many years. -
Olga WeinbergThis company is our reliable and professional supplier of ceramic bearings for many years, their ceramic bearings, which are used in our pump are good in quaility.
Contact Person :
Cooper wang
Phone Number :
86 15801087509
Keywords [ all ceramic bearings ] match 604 Products.
Silicon Nitride Mini Small Ceramic Bearings Deep Groove 624 625 626 627 628 629
| Name: | Ceramic Miniature Deep Groove Balls Bearings |
|---|---|
| Model: | 620 Series |
| Race Material: | Zirconia Or Silicon Nitride Or Silicon Carbide |
Zro2 Zirconia Ceramic Bearing Crucial Transmission Part For Gear Pump
| Name: | Customized Ceramic Sliding Bearing |
|---|---|
| Category: | Ceramic Pump Bearing |
| Material: | Pressureless Sintered Zirconia |
5 to 120mm Zirconia Ceramic Bearing High Temperature
| Name: | Customized Zirconia Non-standard Balls Bearings |
|---|---|
| Model: | Non Standard |
| Precision: | P6/ABEC3 To P4/ABEC7 |
Zirconium Oxide 608 Ceramic Bearings ABEC3 For Household Air Conditioning Units
| Name: | ZrO2 Bearing 608 Ce |
|---|---|
| Size: | 608: 8×22×7mm |
| Material: | ZrO2 Races And Balls+Peek Cage+ Seals |
61903-2rs 6903 Ceramic Bearing ABEC 3 Si3N4 Races Balls Cage P6
| Name: | 6903Ce Bearing |
|---|---|
| Material: | Si3N4 Races And Balls+ Cage |
| Structure: | Deep Groove Bearing With Extra Thin Type |
Miniature Zirconia Ceramic Bearing Deep Groove 609 620 630 680 690 699
| Name: | Zirconia Miniature Deep Groove Balls Bearings |
|---|---|
| Model: | 600/620/630/680/690 Series |
| Race And Balls Material: | HIP-ZrO2 (Hot Isostatic Pressure Sintered Zirconia) |
Insert Zirconia Ceramic Bearing Adapting Thread UC200
| Name: | Zirconia Insert Bearings With Adapting Thread |
|---|---|
| Model: | UC200 Series |
| Race And Ball Material: | ZrO2 (Zirconia) |
Thrust Zirconia Ceramic Bearing 51111 Fitted With PTFE Cage
| Name: | Zirconia Thrust Bearing 51111 |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls+PTFE Cage |
| Structure: | Ceramic Single Direction Thrust Ball Bearing |
6805 2rs Zr02 Ceramic Bearing Caged P6 ABEC 3
| Name: | Zirconia Bearing 6805CE |
|---|---|
| Material: | ZrO2 Races And Balls + PTFE Cage |
| Size: | Ø25ר37×7mm |
High Speed 608 Ceramic Bearings P5 ABEC5 Precision Level Samples Ready For Testing
| Width: | 7mm |
|---|---|
| Samples: | Available |
| Package: | Foam + Carton Box |

